000024f_1

Пожежа ворог лісу!

Величезної  шкоди завдає лісу пожежа. Вогонь на своєму шляху знищує не лише дерева, підлісок, а й цінні рослини, молоденькі пагінці, насіння трав, що ростуть на галявинах, під деревами. Пожежа в лісі – це страшне лихо, яке може призвести до вигоряння цілих масивів дібров і борів, які вирощували дбайливі лісівники багато років.

Тільки той, хто працює в лісі, знає ціну кожного дерева. Адже з маленького зернятка, невеличкого пагінця зростає могутній ліс. Нерідко люди, які безпечно підпалюють суху траву біля лісових насаджень, розкладають вогнища в лісі, не задумуються, що з маленького сірника можна наробити лиха, яке важко уявити.
Не раз доводиться спостерігати, як деякі люди їдуть чи йдуть в ліс, щоб відпочити на лоні природи, полюбуватися прекрасними краєвидами дібров. Але в то й же час деякі з них  розкладають вогнища, щоб поласувати шашликами, зварити юшку, не дбаючи про пожежну безпеку.
Певна річ, це задоволення нерідко закінчується страшною трагедією. Тому тим, хто бажає відпочивати в лісі, треба дуже обережно поводитися з вогнем. Не можна ні в якому разі розкладати багаття під деревами, біля пеньків, в місцях, де є суха трава.
Під час проведення рейдів, що практикуються у ДП “Ковельське лісове господарство” щороку, не раз були виявлені значні порушення, що можуть спричинити  загоряння в лісових насадженнях.
Значну небезпеку становить  підпал сухої трави, що у весняні дні можна спостерігати на луках, забур’янених полях, які примикають до лісових насаджень.
Інколи такі підпали охоплюють значні території, тривають кілька днів, і ніхто не може гарантувати, що вогонь не перекинеться на лісові масиви.
На жаль, у ці весняні дні  працівники ряду сільських рад не здійснюють контролю, щоб не допустити біди, яка може обернутися непередбаченими наслідками. Заїдьте зараз у будь-яке село, і ніхто не скаже, хто з відповідальних працівників тут веде спостереження за незаконними фактами підпалу сухої трави на територіях, що підходять до лісу.
В держлісгоспі з настанням весни ведеться постійне спостереження за дотриманням пожежної безпеки в лісі. Організовано охорону лісів, в якій беруть участь лісничі, а також люди, що причетні до цієї важливої справи. В першу чергу, вони застерігають відвідувачів лісу від того, щоб не було незаконних вогнищ, щоб  були обережні з вогнем.
Лісівники подбали про підготовку до весни рекреаційних пунктів, де можна відпочити, полюбуватися краєвидами. В них є все необхідне для відвідувачів, зведено альтанки, місця для вогнищ.
Майже п’ятдесят відсотків лісонасаджень у нас, в основному, становлять хвойні дерева,   що дуже небезпечні у протипожежному відношенні. Отже, тут треба особливо обережно поводитися з вогнем.
Дуже важливим є своєчасне очищення лісу від захаращеності, створення, де можливо, змішаних лісонасаджень. До речі, у Скулинському лісництві вже декілька років діє телевізійна установка, де можна, не виходячи з кабінету, вести  постійне спостереження за станом навколишніх лісів.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>