kozacka-krynycya-mini

«Козацька криниця» біля села Пізники Чорнухинського району.

       Полтавщина має цікаву історію. Так, неподалік села Пізники Чорнухинського району Полтавської області розташована «Козацька криниця». Ця гідрологічна пам’ятка носить таке ім’я, бо за переказами, її викопали місцеві козаки, що належали до Чорнухинської козацької сотні.
       Відтоді, упродовж багатьох років криниця напувала чистими водами усіх проїжджих-перехожих, що прямували шляхом Лохвиця – Пізники – Лубни. Серед відомих подорожніх були і Григорій Сковорода, що родом з цих країв, і Тарас Шевченко, який гостював у родині Русинових – місцевих панів та меценатів. У ХХ столітті проводились геологічні дослідження місцевості, тоді було встановлено, що вода «Козацької криниці» належить до типу «столова» – це вода, в якій мінеральних речовин не більше 1 г на один літр. Вона стимулює обмінні процеси в організмі людини, – розповіла дослідниця історії села Пізники, етнограф і журналіст Лідія Шеремет.
       З нагоди святкування 300 -річчя села Пізники Чорнухинського району селяни мріяли про впорядкування цього святого джерела.
       Лісівники Чорнухинського агролісництва спільно із Баришівською зерновою компанією та громадою села Пізники Чорнухинського району впорядкували місце відпочинку біля «Козацької криниці». Очевидці стверджують, що свята вода із даної «Козацької криниці» має чудодійні лікувальні властивості. Тому тут часто можна бачити паломників до святих місць.