goludi

Заготовляємо насіння дуба звичайного.

Дуби ростуть поволі, неквапливо;	 
Хто садить дуба, той його, можливо,
І не побачить вищим, аніж сам.
Це – дар майбутнім, скажемо, літам,
Привіт іще незнаним поколінням.
                                           Максим Рильський

       Лісівники Полтавського агролісництва ДП «ПДЛП «Полтаваоблагроліс» разом із студентами аграрно-економічного коледжу Полтавської державної аграрної академії заготовляли насіння дуба звичайного. Цього року наше підприємство планує заготовити до 2,0 тонн жолудів дуба звичайного, для висіву у лісовому розсаднику. На жаль врожайні роки дуба бувають через 5-6 років.
       Відомо ,що на території Полтавської області основними типами лісів є широколистяні дубові (діброви ,34,4%) і хвойні соснові (33,5% ,бори).
       Дерево дуба звичайного вражає своєю потужністю і довголіттям. Воно досягає висоти 30 і навіть 40 м, несе потужну крону, розвиває товстий стовбур, діаметр якого нерідко доходить до 1-1,5 м. Загальна тривалість життя дуба дуже велика 200-400 років. Відомі дерева віком за 1000 років і більше. На Україні поблизу міста Запоріжжя в селі Верхня Хортиця росте дуб, вік якого перевищує 800 років. Уявіть собі, скільком подіям він свідок. Під ним сиділи ,ще запорізькі козаки.
       Лісівники останніми роками приділяють багато уваги насаджуючи лісові культури дуба звичайного з домішкою липи дрібнолистої , клена гостролистого та груші лісової.
       Один гектар полтавської діброви у віці 100 років за вегетаційний період випаровує 1200 т води, регулюючи її баланс у природі, а також продукує 3 т кисню за рік і очищає 18 млн.м3 повітря від вуглекислого газу та відфільтровує 32-68 т пилу і газів!!!
       БЕРЕЖІМ ПОЛТАВСЬКІ ДІБРОВИ!!!!!!!!!! ВСІХ БАЖАЮЧИХ ЗАПРОШУЄМО ДОЛУЧИТИСЯ ДО ЗАГОТІВЛІ ЖОЛУДІВ ДУБА ЗВИЧАЙНОГО!!!!

Провідний інженер лісових культур Н. Гриневич