dub

День працівника лісу.

Той хто любить паростки кленові,
Хто діброви молоді ростить,
Той достоїн людської любові,
бо живе й працює для століть.
М. Рильський

       Осінь дарує не лише свої дари і оксамитову красу, а нам лісівникам світле свято осені – День працівника лісу.
       Відомо, що першооснова життя людини знаходиться у природі. Одним з наймогутніших факторів природи є ліс. Він забезпечує екологічну безпеку і збереження біосфери нашої планети.
       Надзвичайно приємно що зусиллями лісової охорони ДП «ПДЛП «Полтаваоблагроліс» забезпечується надійна охорони лісів від лісових пожеж і захист лісу від шкідників та хвороб лісу, а також ефективне використання лісових ресурсів та надання соціальних гарантій самовідданим працівникам облагролісгоспу.

       До свого професійного свята Дня працівника лісу лісівники ДП «ПДЛП «Полтаваоблагроліс» забезпечили хороші результати своєї роботи. Так за 8 місяців поточного року обсяги садіння лісу по підприємству склали 102га, що складає 107% до завдання. Проведено догляд за лісовими культурами на площі 110 га,в тому числі за дубовими молодняками на площі 58 га. З метою оптимізації лісогосподарських процесів придбано новий трактор марки Беларус -892 та трелювальну лебідку, для Лохвицького агролісництва, мотокущорізи. Проведено рубки формування та оздоровлення лісів на площі 568 га. В лісових розсадниках вирощено близько 800 тис. шт. сіянців лісових порід та 3,0 тис. шт. декоративного садивного матеріалу.
       З ініціативи лісничого Чорнухинського агролісництва Віталія Шерстюка лісівники Чорнухинського агролісництва біля «Козацької криниці» поблизу села Пізники Чорнухинського району впорядкували рекреаційний пункт відпочинку « Біля криниці»,а також два рекреаційні пункти в мисливських угіддях.
       З метою прозорості та першочергового забезпечення вітчизняних переробників лісосировиною, її
продажа проходить через аукціонні торги. Впроваджено електронний облік деревини на підприємстві,що допомагає оперативно отримувати інформацію про рух лісопродукції на ділянках.
       В агролісництвах створюються всі умови для високопродуктивної праці: забезпечення лісової охорони – форменим одягом, а лісозаготівельників – спецодягом та взуттям, за рахунок агролісгоспу проводиться медичний огляд працівників. Сплата податків і зборів до бюджету всіх рівнів за 1 півріччя 2018 року складає 5332тис.грн. ,що на 28,4% більше ніж за відповідний період минулого року.

       Не залишилися поза увагою наші працівники. За багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у відтворення, збереження і ефективне використання лісових ресурсів нагороджені грамотами -30 чол., а також лісничий Шишацького агролісництва Хоролець Г.Д. отримав відзнаку Державного агентства лісових ресурсів України –нагрудний знак «За бездоганну службу в державній лісовій охороні.»
       Напередодні професійного свята Дня працівника лісу хочу висловити слова щирої подяки всім працівникам ДП «ПДЛП «Полтаваоблагроліс», пенсіонерам , за їх наполегливу працю, результати якої мають важливе значення для народу України. Бажаю Вам і Вашим родинам щастя,добробуту ,світлої долі, а лісам Полтавщини – подальшого процвітання та нестримного росту на благо нашої галузі.
       Пам’ятайте: посадивши дерево, ви даруєте життя. Нехай же могутніє ця божественна сила в людських руках.

Т. в. о. Холодний О.А.